SPORTS ACTVITIES

S.NO CLASS NAME OF THE STUDENT NAME OF THE EVENT COLLEGE NAME PLACE
1 ECE A R.ARUL YUVARAJ VOLLEY BALL S.A.ENGG COLLEGE THIRD
2 ECE A N.VIGNESWAR CHESS S.A.ENGG COLLEGE FOURTH
3 ECE A A.GOKUL CHESS S.A.ENGG COLLEGE FOURTH
4 MECH R.MADESH KABADI S.A.ENGG COLLEGE WINNER
5 MECH A L.MOHAMMED WASIULLAH VOLLEY BALL S.A.ENGG COLLEGE (STATE LEVEL TOURNAMENT) THIRD
6 MECH A L.MOHAMMED WASIULLAH VOLLEY BALL S.A.ENGG COLLEGE (19TH ANNUAL MEET) FIRST
7 IT P.VIJAY PRASATH VOLLEY BALL S.A.ENGG COLLEGE THIRD
8 CSEA S.PRADYOTHA RAO BADMINTON TAMILNADU STATE JUNIOR BADMINTON CHAMPINSHIP AT ERODE PARTICIPATION
9 EEEA R.MONIKANDAN STICK FIGHT LOTUS MATRIC.HR.SEC. SCHOOL FIRST
10 EEEA R.MONIKANDAN DOUBLE STICK FIGHT LOTUS MATRIC.HR.SEC.SCHOOL THIRD
11 CSEA S.SANDHYA VOLLEY BALL S.A.ENGG COLLEGE FOURTH
12 CIVIL A M.LOKESH RAJ BASKET BALL 1ST NATIONAL YOUTH GAMES 2016, RAJASTHAN SILVER
13 CIVIL A M.LOKESH RAJ BASKET BALL S.A.ENGG COLLEGE( Anna university zonal tournaments) PARTICIPATION
14 CSE B K.KARTHIKEYAN KARATE TOURNAMENT GOJU-RYV KARATE TRAINING SCHOOL PARTICIPATION

ANNA UNIVERSITY ZONAL MATCHES

2016-17

S.NO. NAME OF THE STUDENT DATE BRANCH EVENT VENUE
1 LOKESH 26.9.16-27.9.16 CIVIL BASKET BALL SAEC
2 MURALI 26.9.16-27.9.16 CIVIL BASKET BALL SAEC
3 MUHAMMED WASIULAH 26.9.16-27.9.16 MECH VOLLEYBALL SAEC
4 PRAKASH 26.9.16-27.9.16 CSE VOLLEYBALL SAEC
5 ARUL YUVARAJ 26.9.16-27.9.16 ECE VOLLEYBALL SAEC
6 K. VINOTH 19.8.16 – 20.8.16 ECE VOLLEYBALL SAEC
7 VARA PRASATH 19.8.16 – 20.8.16 ECE VOLLEYBALL SAEC
8 DEIVASIGAMANI 19.8.16 – 20.8.16 ECE KHO-KHO SAEC
9 SANTHIYA 27/9/16, 30/9/16 – 1/10/16 CSE VOLLEYBALL/BALL BADMINTON/ ATHLETICS GRT
10 AISHWARYA 27/9/16, 1/10/16 CSE VOLLEYBALL, ATHLETICS SAEC
11 MOUNICA 27/9/16, 1/10/16 CSE VOLLEYBALL, BALL BADMINTON, ATHLETICS SAEC
12 SUSHMITHA 27/9/16 CSE VOLLEYBALL GRT
13 PREETHI JENIFER 27/9/16 CSE VOLLEYBALL SAEC
14 MOGANA 31/9/16 – 1/10/16 CIVIL ATHLETICS GRT

 

2015-16

S.NO. NAME OF THE STUDENT DATE BRANCH EVENT VENUE
1 RAVISAI 11.2.16-18.2.16 CSE HOCKEY ANNA UNIVERSITY
2 PAVITHRAN 18.2.16-20.6.16 IT CHESS SAEC
3 HARIHARAN 26.2.16-27.2.16 MECH KABBADI SAVEETHA ENGG.
4 PARTHA SARATHY 26.2.16-27.2.16 ECE KABBADI SAVEETHA ENGG.
5 MANIVANNAN 26.2.16-27.2.16 MECH KABBADI SAVEETHA ENGG.
6 MAGESH 26.2.16-27.2.16 MECH VOLLEYBALL SAVEETHA ENGG.
7 ADHITHYA 26.2.16-27.2.16 MECH VOLLEYBALL SAVEETHA ENGG.
8 INDHUMATHY 26.2.16-27.2.16 CSE VOLLEYBALL SAVEETHA ENGG.
9 DIVYALAKSHMI 26.2.16-27.2.16 CSE VOLLEYBALL SAEC
10 MEENA 26.2.16-27.2.16 IT BADMINTON SAEC
11 SOWMIYA 26.2.16-27.2.16 IT BADMINTON SAEC